Арктика F1 (Арена F1) - ранній ранньостиглий, тривалість партенокарпічного огірка від компанії NongWoo Bio. Висока врожайність. Вирощується в теплицях або у відкритому ґрунті. Період вегетації від 33 до 40 діб. Рослина потужна, добре покрита листами. Плоди мають циліндричну, однорідну форму, вирівняні, світло-зеленого кольору. Довжина від 10 до 11 см, діаметр від 3 до 3,5 см. Детальніше на: https://semena.cc/uk/5398-arktika-f1-arena-f1-nasinnya-ogirka-partenokarp-nongwoo-bio.html

Арктика F1 - ранній ранньостиглий, тривалість партенокарпічного огірка від компанії NongWoo Bio. Висока врожайність. Вирощується в теплицях або у відкритому ґрунті. Період вегетації від 35 до 42 діб. Рослина потужна, добре покрита листами. Плоди мають циліндричну, однорідну форму, вирівняні, світло-зеленого кольору. Довжина від 10 до 11 см, діаметр від 3 до 3,5 див.

Кращими попередниками для огірка будуть бобові, оскільки вони насичують ґрунт азотом. Можливо також висаджувати огірок після пшениці та жита. Також багато дачників висаджують огірки на грядки, де до цього росла зелень (кріп, цибуля на зріз, салат). Коли ви будете садити огірки Арктика f1 у такий ґрунт, на ньому не буде бур'бур'янів.

Перше, що хочеться відразу сказати про цей огірок - він дуже ранній. Період вегетації у нього становить лише 35 днів (42 дні за несприятливих умов). Таким чином, вирощувати ранньостиглий, тривалість можна у 2 обороти.

Індетермінантний ранньостиглий, тривалість, який не потребує прищипування. Рослина з міцною кореневою системою. Виростає до 2 м у висоту, стебло з короткими міжвузлями. Листові пластини білі-зеленого відтінку. Вусики, якими рослина чіпляється за опору, розміщуються в пазухах листків. Листя добре захищає плоди від комах-шкідників і несприятливих погодних умов.

Квітки формуються в пазухах листків. Зазвичай це 2-3 квітки, але можливо і більше, якщо правильно підживлювати рослини. Самі плоди довжиною до 12 см і в діаметрі 4 див. Шкірка зеленого відтінку, щільна. Плоди мають багато дрібних горбків і чорні шипи. Усередині огірок без пустот. Огірок Арктика, врожайність якого становить до 20 кг/кв. м., має приємний аромат і смак, не гірчить. Усередині плоду насіння небагато. Даний ранньостиглий, тривалість підходить як для переробки (соління, консервація на зиму), так і для вживання відразу з грядки.

Самозапильні Рослини, вони спокійно переносять перепади температур, зокрема і похолодання. Огірок Арктика, формування і зав'зв'язування плодів якого можливо без комах, підходить для раннього вирощування в теплицях. А оскільки у нього короткий вегетаційний період, перші плоди можна отримати вже ранньою весною. Огірки гібриду можуть довго зберігатися без втрати смакових якостей, а також транспортуватися.

Що стосується посухостійкості, у гібрида вона середня, тому ґрунт повинен бути завжди зволожений, але без фанатизму: надмірне зволоження і перегрів можуть призвести до загибелі кореневої системи.

Огірок Арктика у відкритому ґрунті і закритому майже не хворіє, він стійкий до несправжньої борошнистої росі, тютюнової мозаїки, фузаріозу, а також до шкідників: попелиці, павутинного кліща, білокрилки. До особливостей даного гібриду, якщо він зростанні в теплиці, можна віднести також хорошу регенерацію рослини. Її суть у тому, що після першої хвилі плодоношення, коли у верхній частині куща розвиваються плоди, внизу ще раз формуються зав'язі. Таким чином огірок Арктика f1 здатний давати рекордно високі врожаї.

Як виростити огірок Арктика f1

Насіння огірків Арктика f1 висівають на розсаду, яку потім пересаджують у закритий ґрунт, щоб зібрати перші плоди якомога раніше. Посів можна проводити вже у ІІ–ІІІ декаді лютого, щоб перші плоди зібрати вже у квітні. Через 3 тижню зміцнілу розсаду висаджують у теплицю з опаленням і вирощують на шпалері. Оскільки це ультраранній ранньостиглий, тривалість, він дуже вимогливий до поливу і підживлення. Щоб рослини розвивалися, вони повинні бути повноцінними і регулярними. Основні нюанси при вирощуванні огірка Арктика f1:

 • Підготовка ґрунту,

 • Регулярне видалення бур'яну,

 • Полив проводити тільки теплою водою,

 • Регулярність підживлення,

 • Збирання врожаю повинно проводитись вчасно,

 • Підв'зв'язування огірків.

 1. Терміни посіву

Як же визначити, коли висівати насіння даного гібриду? Все дуже просто, розсаду пересаджують що у відкритий, що в закритий ґрунт у віці 3 тижнів. Наприклад, якщо ви хочете пересадити розсаду на грядку під плівкове укриття у кінці квітня, посів проводять у перших числах цього ж місяця. Як ми вже відзначали вище, у теплицю з опаленням рослини можна пересаджувати в березні або навіть у ІІІ декаді лютого. Що стосується пересадки огірків Арктика ф1 у відкритий ґрунт без укриття, робити це можна, коли немає загрози заморозків. У цьому випадку терміни посіву будуть залежати від погодних умов у вашому регіоні.

 1. Посів на розсаду

Оскільки насіння, придбане в перевірених магазинах, продається вже оброблене, його не потрібно додатково знезаражувати і ще якось обробляти. Єдине, можна посівний матеріал замочити у вологій марлі на блюдці на кілька днів, щоб сходи з'єднання явилися швидше.

Для огірка можна взяти універсальний субстрат для овочів або зробити самостійно, взявши в рівних частинах ґрунт з містом, перегній, торф'яні яну крихту і тирсу. Що стосується ємностей, рекомендується висівати насіння в окремі горщики, наприклад, торф'яні яні, оскільки огірок Арктика f1 не дуже добре реагує на пересаджування, та й термін розвитку у нього гранично короткий. Наповніть ємності субстратом, злегка ущільніть, розкладіть посівний матеріал (за 1 шт в кожну склянку), присипте ґрунтом висотою до 1,5 см, трохи притисніть і обприскайте з пульверизатора.

Далі горщики з посівами накривають плівкою або склом і надавати у тепле місце. Перші сходи з'єднання бути вже через кілька днів, тоді укриття можна знімати, а розсаду помістити на підвіконня, де багато сонця. Для гарного росту і розвитку огіркам необхідні 22 °С. Слідкуйте, щоб світловий день у розсади був не менше 12 годин, поливайте її в світові висихання ґрунту. Якщо поливати рослини занадто часто, корінь може загнивати, або це призведе до грибкових захворювань. Через 20-21 день розсаду пересаджують.

 1. Пересадка в ґрунт

Огірок Арктика у відкритому ґрунті і в теплиці любити багато світла. Тому підбираючи ділянку для даного гібриду вибирайте добре освітлене місце без протягів. За місяць до пересаджування удобріть гряди (з розрахунку на 1 кв. м.): гній 4кг, суперфосфат 1 ст. л., калій 1 ст. л., деревна зола 1 склянку.

Висаджувати рослини в теплиці можна з розрахунку 3,5 шт/м. У відкритому ґрунті насіння висівають з щільністю 315 тис. насінин/га або 12-15 тис. рослин/га при пересаджуванні. Якщо вирощування огірка проводитися на присадибній ділянці, пересаджують розсаду так, щоб на 1 кв. м. росли по 4 рослини. Пересаджуйте рослини разом з грудкою ґрунту або торф'яні яним стаканчиком, а потім замульчуйте ґрунт торфом, тирсою або гноєм.

Формування огірка Арктика f1 — не обов'язковий процес, оскільки цей ранньостиглий, тривалість індетермінатний. Коли плоди починають зав'язуватися, нижнє листя можна прибирати.

 1. Догляд за огірками

Оскільки ранньостиглий, тривалість дуже ранній, йому потрібні підживлення та поливання. Для цього підходять комплексні макро - і мікродобрива. Підживлюють рослини в ранковий час. У іншому обороті добрива вносять під корінь, в першому — за листу.

Що стосується поливу, особливо в тепличних умовах, кращим варіантом буде крапельний. Після чого ґрунт бажано рихлити, а провітрювати теплицю. У відкритому ґрунті полив проводять у світові висихання ґрунту. У середньому для дорослого огірка у спечу це 7-8 л. Полив проводьте тільки теплою водою. Слідкуйте, щоб не було надлишку вологи, оскільки це може викликати коренєву гниль. Арктика f1 не потребує прищипування, але його потрібно вчасно підв'язувати до опори.

Що стосується захворювань, ранньостиглий, тривалість відрізняється хорошим імунітетом, проте для профілактики, а також якщо були виявлені ознаки хвороби, огірки потрібно обробити захисними засобами.

 1. Огірок Арктика: другий оборот

Більшість, хто вже стикався з огірком Арктика f1, часто задаються питанням: чи є різниця у вирощуванні в першому і іншому обертах? Для початку необхідно зазначити, що для огірка у ІІ обороті важлива його стійкість до захворювань, особливо вірусниї. Їх переносити попелиця, білокрилка, а їхня популяція зростає саме влітку, коли йде процес розвитку рослин. Саме за цими показниками Арктика f1 відмінно підходить для вирощування у ІІ сівозміні. Другий важливий момент — можливість огірка плодоносити в умовах не надто високих температур (особливо в нічний час). Завдяки добре розвиненій кореневій системі огірка Арктика f1, він здатний забирати тепло, яке ще залишається в ґрунті. Це дозволяє гібриду давати хороші, товарні плоди.

Щоб огірок давав хороший урожай, його потрібно продовжувати поливати і підгодовувати (підживлення калієм) не дивлячись на зниження температури. Як і в першому обороті, рослину необхідно формувати в одне стебло.

В умовах опалювальної теплиці даний ранньостиглий, тривалість здатний плодоносити аж до листопада. Плоди Арктика f1 дає за зовнішніми характеристиками не гірші, ніж у першому обороті. Смороду насиченого зеленого кольору, з шипами. Мають гарний товарний вигляд, тому відмінно продаються на ринку.

Збирання врожаю що в першій, що у другій сівозмінах важливо проводити вчасно, оскільки це має безпосередній вплив на якість врожаю. Якщо зеленці не збирати вчасно, вони будуть затримувати загальний розвиток рослини. Збір зеленців проводять вранці, тоді вони довше можуть зберігатися. Зібрані у спеку огірки швидко стають м'якими. Після збору помістіть їх у прохолодне місце, щоб вони не втрачали свій вигляд.

Огірок Арктика f1 сподобається кожному, хто хоч один раз спробував виростити його. І хоча гібриди ранніх огірків зазвичай садять для реалізації на ринку, на присадибних ділянках і в парниках Арктика f1 теж добре себе почуває. Дотримуючись особливостей вирощування даного огірка, зеленці будуть радувати вас протягом усього періоду росту.